ارز دیجیتالصرافی های ارز دیجیتال

بررسی صرافی اوکی اکس (Okex ir)

صرافی اوکی اکس (Okex io) از صرافی های با سابقه ارز دیجیتال ایرانی هست که در سال 1394 کار خودش رو آغاز کرد. اوکی اکسچنج در ابتدا صرفا یک پلتفرم خرید و فروش ارز های دیجیتال محدود به سکه هایی مانند بیت کوین، لایت کوین و بیت کوین کش بود. اونها در ادامه خودشون رو ارتقا دادن و بخش صرافی رو راه اندازی کردن.

برای بررسی دقیقتر Okex با ما همراه باشید تا مزایا و معایبش رو بررسی کنیم.

از اونجایی که طبق رسم این سایت، نتیجه گیری رو در ابتدا می نویسیم، بیاید با نتیجه گیری شروع کنیم و سپس وارد جزئیات بشیم.

برای مطالعه: بهترین صرافی های کریپتو ایران

صرافی Okex؛ نتیجه گیری

اوکی اکسچنج روی کاغذ می تونه گزینه فوق العاده خوب و مناسبی برای شما باشه تا با ارز رمز ها کار کنید. در حال حاضر با شروع صرافی حرفه ای خودشون، در کنار تنوع خارق العاده “تریدر سریع” که بیش از 400 آلت کوین رو ساپورت میکنه، با “تریدر حرفه ای” می تونید با شکاف قیمتی پایین به تبادل حدود 20 ارز رمز بپردازید.

نقاط قوت:

 • شرکت با سابقه
 • پشتیبانی بیش از 400 کوین به صورت خرید و فروش سریع
 • بهره گیری از امکانات پیشرفته تریدینگ (بخش تریدر حرفه ای)
 • رابط کاربری خوب

به نقطه ضعف های اوکی اکس هم میشه به این شکل اشاره کرد:

 • داخل اوکی اکسچنج تریدر فقط 20 ارز رمز پشتیبانی میشه
 • نبود بازار بین المللی (مبادله با تتر یا USDC که باعث کاهش کارمزد میشه)
 • حجم پایین معاملاتی در بخش تریدر حرفه ای در آلت کوین هایی که کمتر محبوب هستند

ورود به اوکی اکس

مشخصا سایت هایی مانند نوبیتکس از چند منظر بهتر هستن و توصیه میشن:

 • کارمزد مناسبتر (خصوصا در بازار های ارز رمز به دلار)
 • سیستم با ثبات تر و بهتر (رضایت بیشتر کاربران)
 • حجم معاملاتی بسیار بالاتر

اگر علاقه دارین با پلتفرم های بهتر نوبیتکس  کار کنید میتونید از این پیشنهاد های ویژه کاربران سایت هم استفاده کنید:

ثبت نام در نوبیتکس با 10% تخفیف کارمزد

آفر ویژه نوبیتکس: با ثبت نام از طریق لینک بالا 👆 (و باقی گذاشتن کد معرف) برای همیشه 10% کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد 👑

الان وقتشه که به صورت دقیق اوکی اکس رو بررسی کنیم:

okex io

اوکی اکسچنج

مزایا

 • پلتفرم خرید و فروش با سکه های متنوع (بیش از 400 آلت کوین)
 • امکانات بسیار پیشرفته تریدینگ
 • رابط کاربری خوب
 • کارمزد مناسب برای بخش تبادل سریع (تنها %0.2)

معایب

 • مشکلات متعدد کاربران و داون تایم های زیاد
 • کارمزد نسبتا بالا در بخش تریدر حرفه ای
 • بهره نبردن از بازار بین المللی تتر برای کاهش کارمزد
 • حجم معاملاتی بسیار پایین در بخش تریدر حرفه ای
 • مشکلات قطعی و کندی سایت

 

اوکی اکس با داشتن چندین پلتفرم تونسته طیف وسیعی از نیازهای کاربران رو رفع کنه.

پلتفرم های اوکی اکس

در اوکی اکسچنج شما می تونید بیش از 400 سکه رو خرید و فروش کنید اما حالت صرافی نداره لذا قیمت های خرید و فروش عمدتا شکاف قیمتی بالایی دارند.

در تریدر ساده شما با 20 سکه قابلیت حضور در یک صرافی رو دارید.

در تریدر حرفه ای علاوه بر امکانات تریدر ساده، قابلیت های پیشرفته تر برای ترید کردن هم دریافت می کنید.

 

امنیت

در گذشته به صرافی اوکی اکس مورد نقد زیادی به دلیل مشکلات کاربران خودش قرار می گرفت. البته Okex io سابقه بسیار زیادی در بازار ارز رمز ها داره و تا به الان مشکلی از بابت هک سایت اتفاق نیوافتاده.

اما عملکرد سایت و والت ها به خصوص در زمان شلوغی ها در رسانه های مختلف بارها مورد نقد قرار گرفته اند و کاربران این صرافی نارضایتی خودشون رو مدام اعلام می کردند. با اینکه شخصا در گذشته هم با مشکلی مواجه نشدم اما نظرات بسیار زیاد کاربران کمی ترسناک بود

در حال حاضر بعد حدود یکسال کار با این صرافی و مواجه نشدن با هیچ مشکلی از سمت خودم و نظر منفی کاربران امنیت و ثبات اوکی اکس رو بسیار خوب رده بندی می کنم.

سکه های پشتیبانی شده

اوکی اکس با داشتن دو پلتفرم مجزا، در این مقوله نمره عالی برای بخش تبادل سریع و متوسط برای بخش تریدر حرفه ای رو دریافت می کنه. هر کدوم از پلتفرم هاش داستان خودشون رو دارن و باید جداگانه قضاوت بشن.

پلتفرم تبادل سریع (که علی رغم محبوبیت نسبی، به دلیل شکاف بالا قیمت خرید و فروش در جهان منسوخ شده به حساب میاد) از بیش از 400 سکه پشتیبانی می کنه که بسیار قابل تحسینه.

اما بخش صرافی اوکی اکس با پشتیبانی از محبوب ترین سکه ها مانند بیت کوین، اتریوم، داج کوین، لاین کوین و تتر و در کنار اونها برخی دیگر از آلت کوین های محبوب در مجموع حدود 20 ارز رمز رو پشتیبانی می کنه در کنار صرافی های خوب ایرانی قرار می گیره. در عکس پایین می تونید تمام سکه های حاضر در تریدر حرفه ای okex رو مشاهده کنید.

سکه های پشتیبانی شده در okex ir

کارمزد

کارمزد های صرافی اوکی اکس در بخش تبادل سریع به صورت ثابت %0.2 هست.
این عدد در پلتفرم تریدر حرفه ای %0.2 برای سفارش گذار و %0.4 برای جمع کننده هست.

این عدد در مقایسه با برخی از صرافی های ایرانی کمی زیاد محسوب میشه و در حال حاضر کارمزد های بازار تتر اکسیر و نوبیتکس بین %0 تا %0.13 هستش که نسبت به %0.2 اوکی اکس کاملا برتره.

 

حجم معاملاتی

در بحث حجم معاملاتی اوکی اکس بسیار عملکرد متوسطی داره. به شکلی که در 24 ساعت اخیر حجم معاملاتیش با اختلاف از رقبا خودش کمتر بوده.

صرافیحجم معاملاتی بیت کوین در 24 ساعت
اوکی اکس تریدر2 میلیارد تومان
نوبیتکس76 میلیارد تومان
والکس16 میلیارد تومان

در بخش تریدر حرفه ای که اوکی اکس بتازگی شروع به کار بر روی اون کرده رفته رفته حجم معاملاتی در حال بهبود هست. در گذشته حجم معاملاتی بیت کوین حدود 110 میلیون تومان در روز بود که اصلا عدد جالب نبود (عکس پایین که در گذشته گرفته شده بود)

حجم معاملاتی اوکی اکسچنجاما اوکی اکس در حال حاضر شرایط بسیار بهتری رو داره و حجم معاملاتی خوبی در سکه های محبوب خودش رو شاهد هست و شما می تونید از این قضیه تا حد خوبی خاطر جمع باشید. اما در سکه هایی که محبوبیت کمتری دارند حجم معاملاتی کمتر هست و شاید نتونه به شما بهترین تجربه ممکن رو بده.

 

نتیجه گیری بررسی اوکی اکسچنج

با توجه به امکانات پیشرفته ای که اوکی اکس ایجاد کرده امید هست که بتونه رقبا رو به چالش بکشه و از بازیگران اصلی صرافی ها بشه.

اما مشکلات زیادی که کاربرهاش باهاش روبرو هستند کمی کار رو برای اونها سخت کرده و در حال حاضر حجم معاملاتی اونها انقدر پایین هست که بعضی اوقات ساعت ها بدون هیچ معامله ای سپری میشه.

در نهایت فعلا صرافی های محبوبتر که پایین بهشون اشاره خواهیم کرد کاملا برتری دارند و توصیه میشه شما هم در اونها ثبت نام کنید تا از مزایا اونها بهره ببرید.

ثبت نام در نوبیتکس با 10% تخفیف کارمزد

آفر ویژه نوبیتکس: با ثبت نام از طریق لینک بالا (و باقی گذاشتن کد معرف) برای همیشه 10% کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد 👑

 

اگر علاقه دارید می تونید تجارب خودتون راجع به صرافی Okex ir یا همون Okex io رو با دوستان از طریق نظرات به اشتراک بذارید.

0
با افرادی که دوستشون دارید به اشتراک بگذارید.

مهرداد محروقی

محقق ارز های دیجیتال و بازار های مالی | بیش از 5 سال سابقه تریدینگ ارز رمز ها | طرفدار اقتصاد غیرمتمرکز DeFi

16 دیدگاه

 1. با سلام خدمت بازدیدکنندگان باید بگویم که در خرید و فروش رمز ارز در اوکی اکسچنج شفافیت وجود ندارد. مثلا اگر شما یک قیمت خاص برای خرید یک رمزارز بگذارید دیده میشود که چند بار در آن قیمت خریداری می شود ولی رمز ارز برای شما خریداری نشده و در مورد فروش هم همینطور است بنظر میرسد که در این قیمت ها خود صرافی خرید و فروش میکند و درصورتی که قیمت عوض شود و به نفع اش نباشد آنرا به مشتری سفارش داده منتقل میکند.

  0
 2. چطوری یکبار که رمز را اشتباه بزنی قفل میشه.۲۴ .الان هم که ۲۷ ساعته باز نمیکنه.اوکی اکسچنج .جواب اتکیت و تلفن هم نمیدهد‌.

  0
 3. کلام پایانی. هرچی کار کنید فقط میره تو جیب صرافی.فقط نوکری بی مزد ومواجب برای صرافی های ایرانی با این همه کارمزدهمه جوره

  0
 4. سلام
  کد دو عاملی گوگل اکی اکسچنج رو پاک کردم راهی برای برگردون یا بازیابی داره؟

  0
  1. درود آزاده جان، خیر متاسفانه میتونی با پشتیبانی اون صرافی در ارتباط باشی که ریست بشه

   0
 5. ارز شیبا از سایت اوکی اکسچنج خریدم و تعداد آن در کیف پول سایت درج شده لطفا عزیزان راهنمایی کنند این روش درسته یا خیر ؟

  0
  1. درود ناصر جان. خود اوکی اکس، ارزرمز نداره و من همچین ارزرمزی ندیدم. شاید منظورت OKB هست که متعلق به صرافی OKEX خارجی هستش

   0
 6. اینا کلاهبردارایی بیش نیستن،نه پشتیبانی پاسخگویی داره،نه ارسال به موقعی،نه درصد خوبی میگیره و همش سایت یا خراب یا در دست تعمیر،اونم‌کی وقتی بازار سود کردن خوبه،که چی بشه؟خودشون اونایی رو که قبلا با قیمت کمتر زده بودن جمع کنن بعد گرون بندازن به مردم،الان یه ماهه نزدیک۲۰۰میلیون پولمو خورده و‌نمیده،تا یه هفته دیگه اگه خبری نشد حتما ازشون شکایت میکنم،پیشنهاد میکنم هیچکس هم عوض این صرافی نشه که بدبخت میشه

  +1
 7. یک کلام اوکی اکس چنج کلاه بردار و بی مسُولیت و عدم پاسخ گویی. داداش مالتو اگر دوست داری اصلا اینجا نرو

  +1
  1. درود مهدی جان.
   کریپتولند بخاطر اینکه خودش صرافی کاربر محور نداره، عموما گرونتر میفروشه و ارزونتر میخره (شکاف قیمتی بالا)
   اما فعلا قابل اطمینان هست

   +1
 8. سمت این صرافی هیچ کس نره – به شدت احساس میکنم وقتی واردش شدم بخاطر کارمزد تبدیل ارزها(برای هر تراکنش ۱۸ هزار تومن میگیره ینی اگر به طور مثال bnb بخرید ۱۸ هزار علاوه بر کارمزد بلاکچین میگیره و بخواید بفروشید باز این اتفاق می افته و حداقل ۴۰ تومن باید به اونا بدید (فقط به کیف پول نه به حساب)و تازه برای انتقال وجه به حسابتون ۱۰هزار میگیره – علنا سودی نمیکنید – نرید

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن